Přemýšleli jste někdy nad tím, proč jsou někteří lidé oblíbení? Pokud ano, pak jste pravděpodobně dospěli k tomu, že oblíbení mají několik společných rysů chování. Tento článek vám přiblíží, jak se stát jedním z nich.
Zajímejte se o své okolí
V první řadě, oblíbení lidé se zajímají o své okolí. Je zřejmé, že oblíbeným se nestane nikdo, kdo se zajímá pouze sám o sebe. I pokud se upřímně zajímáte o lidi ve svém okolí, nemusí to být vždy zřejmé. Svůj zájem nejlépe projevíte tak, že necháte druhé mluvit o tom, co je pro ně důležité, a budete pozorně poslouchat.
Nestěžujte si
Dlouhé monology o sobě vaši oblíbenost nepodpoří stejně tak, jako časté stěžování. Stěžovatele nemá rád nikdo. Z toho vyplývá, že oblibu si získávají zpravidla optimisté, kteří se usmívají a nekazí ostatním náladu.
Nastudujte si zájmy druhých
Druhé získáte na svoji stranu také tím, že budete mluvit o tom, co zajímá právě je. Tento způsob je velmi účinný a je možné jej efektivně používat při různých schůzkách a setkáních. Před schůzkou je třeba zjistit si zájmy druhého a poté si něco o dané oblasti nastudovat.
Oslovujte druhé jménem
Oblíbení lidé vyvolávají v lidech ve svém okolí pocit důležitosti. K tomu přispívá také to, že často oslovují druhé jejich jménem.
Pozor na kritiku
Na oblíbenost působí negativně kritika. Oblíbení lidé rozhodně nekritizují druhé v jejich nepřítomnosti, kritizují z očí do očí a i přesto s kritikou spíše šetří. Svůj názor sdělují zpravidla tehdy, když jsou k tomu vyzváni, takže se nevnucují.
Buďte sami sebou
Oblíbenost ale nevychází pouze z toho, jak se lidé chovají, ale i z toho, jakou mají povahu. Nejčastěji jsou to lidé sebevědomí, kteří mají svůj styl a názory. Nikoho nekopírují, stojí si za tím, co si myslí. Tito lidé také vědí, v čem vynikají. Svůj talent neskrývají a naopak se v něm snaží zdokonalovat. Prací na sobě si získávají úctu ostatních a mohou také motivovat ostatní k osobnímu rozvoji.