Na internetu najdete plno návodů kam schovat tahák, jak udělat tahák, upgradovanej tahák a whatevertahák, ale není přece jenom lepší jít do toho bez taháku? Ano, myslíme to vážně. Máme pro vás totiž 6 důvodů, proč je to bez podvádění výhodnější.
1. Hlavně čestně
Jasný, nežijeme v době rytířů a na čest jako takovou už nikdo nehraje, ale… Není lepšího pocitu, než přijít ze zkoušky jako king a říct: „Dal jsem to bez taháku.“ V případě, že to tak doopravdy bylo.
2. Dáš to?
Takzvaná zkouška ohněm. Aspoň jednou za studium byste si měli vyzkoušet, jestli to bez taháku a jakékoli jiné pomoci dáte. Třeba potom budete, i mile, překvapeni a uznáte, že na tu školu přece jenom patříte.
Nebo taky ne.
3. Drbačka s tahákem
Jak sami víte, tahák se musí nějakým způsobem dostat / ukázat / objevit u vás. No prostě, někdo ho musí udělat. A pokud nemáte pár snaživých kamarádu, co se o něj ochotně podělí, je to na vás.
Ale je tu jedna možnost, nad kterou jste třeba ani nepřemýšleli. Naučte se.
4. Stres
Samotná zkouška je stresující záležitostí, kterou musíme projít. Ale zkouška s tahákem? To je stres na druhou. Nejen že máte plno práce s přemýšlením nad testem, ale ještě musíte čekovat, kde trajdá ten doktorand, co vás hlídá.
5. Fail
Ano, nedat zkoušku je pro některé konec světa. Všude, kudy chodíte, musíte hlásit, že jste tu zkoušku nedali, ale že příště už to určitě klapne. U srdíčka vás může hřát, že jste se opravdu snažili.
Ale co dělat v případě, že jste zkoušku nedali i s tahákem? To je teprve trapas…
6. Studnice vědomostí
Budete tu látku potom doopravdy znát. Na pár dní…