Menu
StudentMag
Kam na vysokou školu

Studium mediální komunikace. Na přijímačkách se hodí všeobecný rozhled

Redakce

Redakce

10. 2. 2014

Přemýšlíte, kam povedou vaše další kroky? Máte co nabídnout, jste komunikativní a chcete se podílet na tvorbě veřejného mínění? Pokud ano, bude pro vás studium médií jako dělané. Pojďte se proto seznámit s tím, co vás v tomto oboru čeká.

Mediální komunikaci můžete studovat hned na několika školách a univerzitách. Na výběr máte třeba z Univerzity Karlovy, Univerzity Jana Amose Komenského, Masarykovy Univerzity, Metropolitní Univerzity, z Univerzity Palackého nebo z Univerzity Tomáše Bati.

Připravte se na přijímačky

Některé školy vás vezmou i bez přijímacích zkoušek. Někde po vás budou požadovat jen přijímací testy, jinde je bude doplňovat i přijímací pohovor. Připravte se na to, že testy jsou navrženy tak, aby se rozpoznal především váš všeobecný přehled. Bez jeho znalosti byste média ani studovat nemohli. Škola s vámi totiž bude počítat jako s budoucími žurnalisty, moderátory, hlasateli, marketingovými pracovníky…

Co vás nemine?

První dva semestry jsou dost podobné, jako je tomu u jiných příbuzných oborů. Budete se proto muset prokousat předměty jako filozofie, psychologie, pedagogika nebo třeba sociologie. Postupně se však vaše studium bude ubírat vámi zvoleným směrem. Tím jest právě mediální komunikace. Projdete si třeba základy žurnalistiky, mediální a sociální komunikace a seznámíte se i s PR a ekonomií médií. Tyto předměty už jsou opravdu zábavné. Velký důraz školy kladou hlavně na vaší tvůrčí práci. Spousta předmětů je proto ukončována pracemi na nejrůznější mediální témata.

Co se ještě mimo jiné naučíte?

V první řadě si zcela určitě rozšíříte všeobecný přehled, který bude stěžejním pro vaší budoucí profesi. Poté si ve škole vyzkoušíte práci novináře, televizního moderátora a reportéra nebo rádiového hlasatele. Dále se setkáte s lidmi z branže. Učit vás totiž budou osobnosti z mediální sféry nebo odborníci na danou problematiku. A hlavně budete psát, psát a zase psát.

Praxe jako základ úspěchu

Dále pak budete moci absolvovat praxi v mediální organizaci. Spousta studentů se to snaží nějakým způsobem obejít, ale pokud stáž opravdu absolvujete, naberete velké množství zkušeností, které se vám budou opravdu hodit, a navíc si budete moci přidat další položku do tolik potřebného životopisu. Praxe je dobrá i v tom, že rozpoznáte, jaké profesi se věnovat chcete a jaké ne. Proto bych vám doporučil zařídit si praxi jak v novinách, tak i v televizi či rádiu nebo třeba v PR agentuře. Čerpat z ní můžete i při státních zkouškách. Zkoušející ocení, že jste už během studia získali profesní zkušenosti.

Sladká tečka na závěr

Studium mediální komunikace je zajímavé, zábavné a rozhodně není jednotvárné. Stále se budete dozvídat něco nového a nebudete se muset trápit s matematikou, fyzikou a dalšími předměty, které jste tak nesnášeli.

Svět médií je vám plně otevřen!

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Studium mediální komunikace. Na přijímačkách se hodí všeobecný rozhled