Více než 80 tisíc korun mohou vyhrát studenti, kteří nominují svůj nápad na společensky prospěšné podnikání do soutěže Social Impact Award. Termín pro podání přihlášek je 20. dubna.
Soutěž každoročně pořádá pražský coworkingový prostor Impact Hub. Přihlásit se mohou studenti vysokých a vyšších odborných škol s návrhy projektů, které skloubí společensky prospěšné cíle s podnikáním.
Projekty řeší aktuální společenské problémy
„Ukazujeme mladým lidem další cestu, kterou se mohou vydat, když se rozhodují o své pracovní kariéře. Ať už je jim blízké téma lidských práv, životního prostředí, vzdělávání nebo třeba zdraví, mohou se mu věnovat skrze společensky prospěšné podnikání,“ vysvětluje iniciátor soutěže v ČR a spoluzakladatel Impact Hubu Praha Petr Vítek.
Každý soutěžní projekt tak musí řešit nějaký aktuální společenský problém v České republice či ve světě.
Vítězné týmy získají od 1 500 do 3 000 eur
Autoři nejlepších pěti projektů získají 1 500 eur, pracovní zázemí v síti Impact Hub, vlastního mentora a možnost účastnit se letního akceleračního programu. Na jeho konci mohou vyhrát dalších 1 500 eur.
Kromě pětice vítězů vybraných odbornou porotou čeká stejné ocenění i na toho, kdo získá nejvíce hlasů ve veřejném hlasování na internetu.
Studenti mohou své prospěšné nápady přihlašovat do 20. dubna prostřednictvím online formuláře na webových stránkách www.socialimpactaward.cz. Soutěžit mohou jako jednotlivci, nebo týmy.
Uspěli průvodci bez domova i systém sdílených kol
Zahajovací večer se konal 17. února v Impact Hubu na pražském Smíchově a zúčastnilo se jej na 80 mladých zájemců o prospěšné podnikání. Organizátoři letos navštíví také studenty v Brně, Ostravě, Olomouci, Českých Budějovicích a Ústí nad Labem.
Soutěž Social Impact Award vznikla v roce 2009 ve Vídni a dnes se kromě Rakouska a ČR koná v dalších osmi evropských zemích.
V minulých letech uspěl například projekt Pragulic, který přišel s nápadem zaměstnání bezdomovců jako průvodců po Praze nebo systém sdílení jízdních kol s názvem Rekola.