Skateboarding jako sport dlouhé roky stál v pozadí. Svým pouličním stylem totiž nevázal podobu regulérního sportovního odvětví. Těmto dobám už ale odeznělo a nově je skateboarding plně profesionálním sportem s vlastním mistrovstvím, a dokonce i vlastním olympijským turnajem. Co vše stojím nad jeho velkým rozmachem?
Triky a jízda vyžaduje tvrdý tréninky
Samotná jízda na skateboardu je poměrně jednoduchá záležitost, kterou se lecjaký amatér naučí za pár dní tréninků a několik málo pádů. Jenže být opravdovým mistrem a tento prknový sport ovládat se vším všudy včetně složitých triků už je jiné.
Profesionální jezdi, kteří objíždějí soutěže, tráví na prkně spoustu hodin tréninků a pilování techniky, přičemž často svoje dovednosti testují doslova metodou pokus – omyl a pochopitelně to mnohdy stojí i dost bolesti. Profesionálním skateboardistou navíc může být jen člověk s dobrou fyzickou kondicí a motorikou. Není se tak čemu divit, že se profesionálové připravují na svůj výkon celou řadu hodin i s absencí prkna.
Neobyčejný rozmach sortimentu
Skateboarding jako mladý a velice levný sport oslovuje každým rokem mnohem více mladých lidí. Spoustu dětí tak můžeme vidět na specializovaných hřištích a parcích, které se množí velkým tempem a víceméně v každém větším městě v České republice máme možnost potkat i skatepark o různých obtížnostech a zvláštnostech. Některé jsou navíc natolik vyhlášené, že je navštěvují borci z celé republiky.
Stejný rozkvět jako počet skateparků v republice zažívá i samotný skate sortiment. Pevné obchody, nebo prémiové internetové e-shopy (např. Ambassadors) se již zcela zaměřují pouze na skate módu a oblečení a vybavení pro jízdu na prkně i veškeré příslušenství. Stejně jako v jiných sportech si na své přijdou začátečníci s minimálními investicemi i profesionálové, kteří touží po originálním designu či dokonalé ovladatelnosti.