V dnešní době je důležité umět minimálně jeden cizí jazyk. Přidáte-li k němu i druhý, pro zaměstnavatele budete skoro bohové – leckdo neumí ani ten svůj rodný. Podívejte se, jak se cizí jazyky učit efektivněji.
Přinášíme vám čtyři způsoby. Aby však fungovaly, musí mít dotyčný člověk vůli a chuť se učit. To je jádro úspěchu.
Skype
Nemáte čas na to, abyste se trmáceli do neznámých končin města za nějakým vyučujícím? Zkuste časově méně náročnou variantu – doučování přes Skype. Potřebujete k tomu jen vlastní notebook nebo počítač a ochotného a technicky zdatného lektora. Nevýhodou však mohou být možné technické problémy.
Face to face
Asi nejvyužívanější možnost: sejdete se s lektorem tváří v tvář a budete se učit. Ne vždy ale nutně potřebujete zkušeného lektora. Levnější a mnohdy i neméně kvalitní práci odvede i šikovný vysokoškolský student daného jazyka; zvláště pokud se chcete pouze rozmluvit a stačily by vám jen hodiny konverzace v cizím jazyce.
Rodilý mluvčí
Pokud se člověk chce naučit cizí jazyk co nejlépe a neopouštět přitom svou rodnou kotlinu, tak je nejlepší tento způsob. Na vysokých školách můžete potkat Erasmus studenty: Němce, Brita, či jiné národnosti a s chutí si popovídat. Nevýhodou je, pokud neovládáte jazyk trochu lépe, jejich rychlá mluva a polykání slov.
Cesta do zahraničí
Nejrychlejší způsob, jak se naučit cizí jazyk. V cizině, cestujete-li sám, vás neustálá přítomnost cizího jazyka donutí ho aktivně používat a za půl roku se člověk může změnit z jazykového analfabeta na (skoro) tlumočníka. Pro introvertní povahy je však odloučení od rodiny poněkud svazující.
Máte i vy nějaké tipy, jak se co nejrychleji naučit cizí řeč?