Menu
StudentMag
Studentský život

Osvojte si 9 chytrých způsobů, jak působit v e-mailech inteligentně

Vendula Pazderová

Vendula Pazderová

19. 3. 2015

Působit inteligentně ve face-to-face konverzaci dá zabrat. Dožeňte to radši v e-mailech. Přinášíme 9 jednoduchých triků, jak působit (rádoby) chytře.

1. Stěžujte si, kolik e-mailů dostáváte

Až vám v sobotu večer zavolají kámoši, jestli někam nechcete jít, důležitě prohlaste: „Možná pozdějc, teď vyřizuju e-maily.“ Máte jich totiž strašně moc. A všechny jsou ultra mega důležité.

2. Odesláno z mobilního telefonu

Sem tam pod e-mail malým písmem připište odesláno z mobilního telefonu. Jednak budete působit jako aktivní člověk, který je pořád na cestách, jednak máte skvělou výmluvu pro pravopisné chyby a překlepy. To byla autokorekce, samozřejmě!

3. Důležitým lidem odpovídejte hned

Dejte najevo, že jste tu pro ně neustále, že jste připraveni komunikovat a řešit problémy. I kdybyste šéfovi měli odepsat jen „rozhodně souhlasím“ nebo „přesně to jsem měl na mysli“, napište to. Okamžitě.

Jak to udělat, aby vaše práce působila intelektuálně? Přinášíme 8 tipů

4. … nedůležitým třeba po týdnu

Protože na nedůležité e-maily prostě nemáte čas. Po týdnu se uračte odepsat a oznamte, že tenhle e-mail vám bohužel nějak zapadl mezi ostatními a zeptejte se, jestli je ještě aktuální. Většinou to aktuální nebude a vy budete mít po problému.

5. Momentálně jsem na dovolené

Kdykoli budete i dva dny bez internetu, nezapomeňte si nastavit automatickou odpověď, že jste na dovolené a že odpovíte, hned jak se vrátíte. Takhle to totiž dělají profíci!

6. Automatický podpis

Automatický podpis je něco, co v e-mailu mít samozřejmě musíte. Vypadá to profi. Vy ale potřebujete hlavně…

7. Vytuněný automatický podpis

Správně. Ať už v životě děláte cokoli, dejte si to do podpisu. I kdyby to měl být třeba odkaz na blog. Nebo na účet na nějaké sociální síti. Nejlépe na LinkedIn, ale i Twitter bude stačit.

Jsem na zkoušce a neznám odpověď. Máme 7 tipů, jak tuhle situaci řešit

8. Budu tam ASAP

Používejte cool anglické zkratky. AFAIK, LGTM, FWIW. IMHO a BTW jsou pro lamy, ty už zná každý. Použijte nějakou neotřelejší, aby si to ten druhý musel vygooglovat a cítil se kvůli tomu hloupější.

9. Na brzkou shledanou!

Nějaké s pozdravem? Moc ohrané. Vy máte na víc. Děkuje a srdečně zdraví, na brzkou shledanou se těší nebo hezký zbytek dne přeje vypadají jednoduše, přitom ale zajímavěji. Jen do toho.

Ohodnoťte tento článek:
0
Právě čtete

Osvojte si 9 chytrých způsobů, jak působit v e-mailech inteligentně