Menu
StudentMag
Jak se dostat na vysokou školu

Jak se dostat na fyzioterapii. Buďte o krok napřed

Jana Langová

Jana Langová

8. 1. 2017

Termín odesílání přihlášek na vysokou školu se pomalu blíží, a tak nezbývá nic jiného než zasednout k počítači a vybrat si svůj obor. Pokud vás jako mnoho jiných zaujala fyzioterapie, měli byste začít přemýšlet nad přípravou k přijímacím zkouškám. Obor je to žádaný, proto buďte krok napřed před svými konkurenty!

Kde studovat fyzioterapii

Obor Fyzioterapie můžete v České republice studovat na více školách a je jen na vás, kterou si vyberete. Pokud je vám jedno, do kterého města půjdete anebo chcete zjistit všechny možnosti, přečtěte si náš článek, který přináší seznam všech škol a přehledně shrnuje i jejich požadavky, které jsou pro vaše budoucí kroky důležité. Samozřejmě nejlepší variantou je podat si přihlášky na více škol, kdyby náhodou některé přijímací zkoušky nevyšly. Ale s našimi radami budete připravení!

Témata k přijímacím zkouškám

Vyberte si školu, na kterou chcete opravdu nejvíc ze všeho a informujte se o způsobu jejích přijímacích zkoušek. Z kterých předmětů je budete dělat? Je tam i talentová zkouška? Kolik se loni hlásilo uchazečů a kolik bylo nakonec přijato? To vše jsou důležité informace, které potřebujete znát a na nich následně stavět. Nejčastěji se po vás budou žádat znalosti biologie v rozsahu látky gymnázií, jako doplňková i chemie a fyzika.

Jak se dostat na fyzioterapii? Začněte včas!

Reálně zhodnoťte své dosavadní znalosti. Jsou dostačující? Anebo musíte začít od píky? Odpovězte si pravdivě. Pokud jste do teď biologii flákali a nejste si jistí ani oběhovým systémem člověkem, tak vám na učení dva týdny stačit nebudou. Nebudete pak muset spěchat a zbytečně některé věci přeskakovat. Určitě si vynahraďte dostatek času na genetiku a somatologie, na které bývá kladený největší důraz. Proto je lepší začít už v průběhu školního roku, před maturitou. K zahození není ani volba biologie jako maturitního předmětu, příprava se tím značně ulehčuje.

Materiály na přijímací zkoušky jsou klíčové

Zapátrejte po materiálech na přípravu, které vám budou vyhovovat. Sáhnout můžete po gymnaziálních učebnicích biologie, po Odmaturuj z biologie, edukativních internetových stránkách anebo si sehnat dobře vypracované otázky k maturitě. Možností máte spoustu, proto si vyberte dobře. Další variantou je i zpracování vlastních výpisků, což ovšem vyžaduje více času a energie. Výhodou je, že při tvorbě už se rovnou učíte. Dále se informujte o možnostech modelových otázek od fakulty, případně ukázek z minulých přijímacích zkoušek. Tak můžete odhalit styl, jakým jsou otázky pokládány a také rozsah, který se po vás bude vyžadovat. Díky tomu si učení upravíte na míru a zvýšíte tak šance k přijetí.

Učit, učit, učit

Pak nezbývá nic jiného, než se do toho opravdu pustit a prohloubit své znalosti. Postupujte pomalu a pečlivě a dbejte na to, abyste všemu rozuměli anebo o tom měli aspoň základní znalosti. Nebojte se využít spoustu testů, které nabízí internet, zjistíte tak mezery a můžete je dopilovat. A hlavně! Nevzdávejte to. Platí přímá úměra – čím více budete připravení, tím vyšší šance k přijetí máte.

Ohodnoťte tento článek:
1,6
Právě čtete

Jak se dostat na fyzioterapii. Buďte o krok napřed