Hledat spolubydlícího je jako hledat ideálního partnera. Je to dlouhý proces a prostě to musí fungovat. Jak takového člověka najít? Dnes je již spousta možností. To, jestli najdete toho pravého a vytvoříte neighborhood jako v Přátelích, vám zaručit nemůžeme. Ale máme pro vás čtyři tipy, jakým způsobem toho pravého hledat.
Tak, tady je…
Asi naprosto nejjednodušší (ale ne ten nejlepší) způsob, jakým získáte nového spolubydlícího, je, že vám ho prostě přidělí. To se vám může stát, jak na kolejích, tak na privátu. Pokud nemáte finance anebo prostě nechcete na pokoji smrdět sami a nemáte v záloze vlastní oběť, dostanete spolubydlícího, který je na tom stejně jako vy.
Kamarád do deště?
Jako první a také jasnou volbou může být kamarád. Znáte se už dlouho a v mnoha věcech si rozumíte. Ano, kamarád může být dobrým spolubydlícím, ale ne vždy. Přece jen, znáte se z trochu jiné stránky. Spolubydlení je o něčem jiném. Nezapomínejte na to, že to co funguje venku na akcích, nemusí fungovat ve společné domácnosti.
Inzerát
V dnešní době asi jedna z nejvyhledávanějších možností, jak hledat spolubydlícího. Je to rychlé, levné (i zadarmo) a máte možnost výběru. Stránek s inzeráty je nespočet, můžete vyzkoušet například Spolubydlící.cz nebo ChciSpolubydlící.cz.
Ale buďte obezřetní. Okamžitým přijmutím prvního adepta docela riskujete. Nejlépe uděláte, když si se zájemci postupně domluvíte schůzku a něco se o sobě dozvíte. Přece jen, budete sdílet malý prostor po delší čas.
Vypíchli jsme 10 důvodů, proč budete spolubydlení prostě milovat
Facebook, connecting people…
Jako další alternativu lze využít Facebook. Existuje spousta skupin s nabídkami ke spolubydlení. Nebo můžete oslovovat přímo svoje lidi v rámci univerzity. Každá univerzita má svoji skupinu, ve které je spousta studentů, co řeší stejné problémy. Tak proč toho nevyužít?