Menu
StudentMag
Studentské finance

Jak investovat do kryptoměn, i když nemáte moc peněz

“Jo, studenti, ti nemají peníze.” Něco takového jste určitě už mockrát slyšeli. Celý týden prosedíte nad skripty a učebnicemi, protože na obzoru neustále straší nějaké zkoušky, seminárky a úkoly a ještě si musíte najít čas na tu brigádu, aby bylo na pivo. Studentská léta jsou krásná i náročná a rozhodně během nich nemusíte mít hluboko do kapsy. Pro vás, kdo se nebojíte vyzkoušet něco nového, je spousta dalších možností. A jedna z nich mohou být právě kryptoměny.

Kapitál pro investování dnes může být i pár stovek

Když se řekne slovo investice, všichni si většinou představí burzu jak z filmu Vlk z Wall Street, kde lidé v dobře padnoucích oblecích sedí u grafů, volají jeden přes druhého, a přelívají statisícové částky sem a tam. Dnes to už naštěstí může vypadat úplně jinak.

V roce 2009 zprovoznil tajemný člověk pod pseudonymem Satoshi Nakamoto první kryptoměnu – Bitcoin, který se v posledních letech dostal do povědomí široké veřejnosti, a to z jednoho prostého důvodu. Investovat do něj může každý a velice dobře tak zhodnotit byť jen pár stovek.

Pro investice už nemusíte mít kvádro šité na míru, brokera na telefonu a minimálně tři průměrné platy na účtu. Stačí oželet jeden večer na pivu s kamarády nebo si připsat jeden víkend na brigádě navíc, a už máte základní kapitál, se kterým můžete na trh kryptoměn bez problému vstoupit. Zhodnocení se tam totiž pohybuje i v řádu několika 1000 %. Spočítejte si, na kolik je možné si přijít, když znásobíte třeba 30x pouhou pětistovku.

Kde kryptoměny koupit?

Ve světě kryptoměn máte více možností, jak kryptoměny pořídit, respektive koupit. V případě nejznámější kryptoměny Bitcoinu můžete například zvolit nákup v automatu. Mnohem zajímavější a mnohokrát větší investice se ale realizují na online burzách, kde se točí opravdu obrovské peníze. Další možností je pak nákup ve „směnárnách“ jako je například český Coinmate, zde pak můžete koupit například i Litecoin nebo Ethereum. Na těchto burzách nebo „směnárnách“ si pak stačí zřídit účet, který si verifikujete pomocí občanského průkazu nebo pasu pro potvrzení totožnosti a můžete začít obchodovat.

Kryptoměny s velkým potenciálem

Jak investovat do kryptoměny

Jak už je zřejmé, na krypto-trhu se nemusíte omezovat pouze na Bitcoin, který je samozřejmě zlatý dobrý základ, který nikdy nezklame. Velice zajímavý vývoj zaznamenává již zmíněná kryptoměna Ethereum, nebo Litecoin, každá kryptoměna má nějaký smysl a důvod, proč byla vytvořena, ale jen některé z nich dokáží přežít.

Dále tu jsou pak malé kryptoměny, které teprve získávají přízeň lidí a proto je jejich cena na začátcích nízká. Na svět přicházejí s cenou i pod 1$. Těmto kryptoměnám se říká ICO (Initial Coin Offering) a je to jakýsi předprodej kryptoměn, realizovaný ve chvíli, kdy jde nový coin na svět a nakoupit ho tak můžete za nejnižší cenu. Ta je tímto masivním prodejem v některých případech vystřelena na několikanásobek, kde se dá při rychlém jednání vytáhnout zisk. Zhodnocení kryptoměny se pak během pár dnů může pohybovat i v tisících procentech.

Další zajímavé kryptoměny

Kromě nejznámějšího Bitcoinu, Etherea a Litecoinu je tu samozřejmě spousta jiných kryptoměn, které fungují už několik let a představují v roce 2018 velmi zajímavou investici. Konkrétně o těchto zajímavých příležitostech vyšel článek zde: https://finex.cz/kryptomeny-rok-2018-nakoupit-prodat/  . Řeč je například o kryptoměnách Monero, EOS, NEO, nebo DogeCoin který například vznikl jako takový žert ale nyní je jeho tržní kapitalizace přes 500 miliónů dolarů. Pokud vás zajímá proč tyto kryptoměny vznikly a jaký problém mají řešit, tak toho o nich na internetu najdete opravdu hodně. Krypto svět roste a je čím dál více zdrojů ze kterých je možné čerpat. Bohu dík.

Kam pro další informace

Celý svět kryptoměn, jak kurzy, tak různé regulace se mění opravdu rychle a pokud chcete být ve věci znalý, je dobré být stále dobře informován. K tomu vám poslouží weby jako například coinmarketcap či coingecko kde můžete sledovat vývoj trhu, cenu, kapitalizaci a další údaje.

Každý investor musí vědět, do čeho dává peníze a rozumět tomu, a proto si nepřestávejte hledat další informace o konkrétních kryptoměnách na webech, které se jimi zabývají podrobněji. Na českém internetu je naštěstí spousta odborných zdrojů, jako je například web: https://opcebinarni.com/ kde najdete spoustu odborně napsaných článků o kryptoměnách, jejich fungování a recenze krypto burz.

Přejeme šťastné investování a hlavně spoustu zábavy.

Ohodnoťte tento článek:
3
Právě čtete

Jak investovat do kryptoměn, i když nemáte moc peněz