Peníze navíc se vždycky hodí, avšak kde brát a nekrást? Způsobů, jak si trochu přilepšit je vícero, nicméně pokud nechcete dřít o víkendu někde ve skladu, na brigádu zapomeňte.
Můžete se ale pustit do investování, konkrétně do zlata. Jedná se o komoditu, které každý rozumí a vydělat na ní není zase tak složité. Musíte pochopitelně vědět jak.
Používá se leckde
Zlato není pouze hezký vzácný kov, jenž se dá využít pouze ve šperkařství, případně může fungovat jako bankovní jistina. Naopak, jde o surovinu, o kterou je obrovský zájem v mnoha průmyslových odvětvích. Jedná se mimo jiné také o skvělý vodič, takže trochu zlata máte možná i ve svém mobilu, případně mikrovlnné troubě.
Díky velké poptávce se může investiční zlato chlubit dostatečně velkou stabilitou na to, aby se na něm nedalo vyloženě prodělat. Člověk musí být jen dostatečně trpělivý a nakupovat, respektive prodávat ve vhodný okamžik.
Když je cena zlata nízko, což obvykle bývá během ekonomickém konjunktury, je dobré nakupovat. Jakmile však přijde krize, zlata se zbavte, jelikož stoupne na hodnotě. Určitě je vhodné v pravidelných intervalech sledovat dění na burze, jelikož i v dobách relativního ekonomické klidu mohou nastat události, co dokáží hodnotu zlata zásadním způsobem navýšit. Většinou se jedná o události, které mají negativní vliv na těžbu.
Mince jsou stejně dobré jako slitky
Většina laiků je přesvědčena, že investovat se dá pouze do zlatých cihliček, nicméně v tomto ohledu se hodně mýlí.
K tomuto účelu mohou stejně dobře sloužit i mince. Obvykle sice nemají takovou hodnotu jako slitky, avšak toto je spíše výhoda než naopak, alespoň pro drobnější investory. Navíc se u nás mince vyrábějí, takže jejich nákupem podpoříte českého producenta, zatímco slitky pocházejí z ciziny.
Žádná česká mincovna investiční zlato ve formě zlatých cihel nevyrábí. Mezi producenty světově uznávaných zlatých cihliček nepatří ani žádná slovenská mincovna.